Nezařazené

POVÍDÁNÍ S KARTIČKAMI NA 29. – 30.8.2022

Krásný a spokojený den vám všem,

po včerejším kácení v lese, kdy jediná naše technika je motorová pila a ostatní děláme my, tj. tahání klád, skládání apod. jsem padla za vlast. Po pravdě obdivuju mého muže, že takovou dřinu zvládne a ještě s klidem dělá další práci doma, já sotva lezu. Zase na druhou stranu není na škodu, a jsem za to ráda, že jsem ,, ochutnala“ jeho práci, o to víc si vážím toho co dělá pro rodinu a chápu, že je doma unavený a raději si sedne a odpočívá než, aby doma pomáhal. Klobouk dolu.

Dnes nám vládla karta LOĎ, což odpovídá mému zápřahu v práci, kdy se telefony a zoomy netrhly a já byla ráda když jsem zhltla rohlík nebo se aspoň vyčůrala. Ale oproti práci v lese to je brnkačka. Dnešní karta LOĎ přála obchodu, obchodním jednáním, což byl můj případ, jak hledám IT do e-shopu, tak dělám jedno sezení za druhým. Byl to i dobrý den ohledně vztahů, kdy při troše dobré vůle jsme mohli prožít hezký den s přáteli. Karta LOĎ je zdravotně spojena s játry, ty zase s vnitřním vztekem, který se projevuje když se nám něco nelíbí a po pravdě je toho v dnešní době opravdu hodně co ,, musíme“ zkousnout.

Nespokojenost z lidí srší ze všech stran stejně jako strach z toho co bude. Bude, to co bude a to co podpoříme, tak že pokud nechceme zažít to čím nám vyhrožují média, je třeba něco dělat a ne reptat, tím nic nezměníme. Minimálně je dobré přestat ty ,, sračky“ hltat a dávat tomu emoce, to zaprvé. A za druhé, najít cestu jak sebe a rodinu zajistit. Většina naší vesnice měla topení na elektřinu nebo plyn, kdo mohl přešel na tuhá paliva. Hodně lidí z města se stěhuje na venkov, aby nemuseli platiti ty dardy za energie v činžáku nebo paneláku. Prostě kdo chce cestu si najde. No, a poslední co můžeme udělat je dát naší ,,skvělé vládě“ najevo, že jí máme už plné zuby. Možností je hodně jen si vybrat, např. stávka 3.9. ve 14:00 na Václaváku, nebo podpořit ty strany, které na lidi myslí, v nadcházejících volbách, i když jsou jen do senátu, ale i to se počítá.

Co jsem se koukala narychlo do karet na měsíc září, tak to nebude růžové, po pravdě to nebude růžové ani později. Ano, karty nám dají radu co dělat jak to přežít, ale naši práci za nás neudělají. A jak to tak vidím, tak hodně uvažuji zda předpověď na další měsíce zveřejním. Lhát se mi nechce, stejně tak dávat lidem klamnou naději, že to bude zase růžové a plné sluníčka. Nebude. A nevím zda pravdu, na kterou jste ode mě zvyklí, v tomto období snesete – je dost krutá.

No nic, nějak bylo a nějak bude, šikovný a schopný člověk vždy nějak přežije.

Zítra nám vládne karta PES. Už několikrát jsem říkala, že do budoucna bude velmi důležité, abychom měli přátelské vztahy, naučili se spolupracovat, navzájem se doplňovat a podporovat. Prostě přestat hledat chyby a spojit se.  Tedy aspoň ti co chtějí nějak důstojně žít. U nás na vsi to docela funguje, lidi si navzájem pomáhají, neříkám, že vždy je to parádička, ale vzájemná pomoc souseda sousedovi je taky dobrá a utužuje vztahy. Uvědomujeme si to, že když budeme rozhádaný a dělat si naschvály, nebo dělat že ,,nejsem“, nikam nepovede. Spolupráce a výměnný obchod je prospěšný všem. Např. Já dám sousedovi trávu pro slepice on mě hnůj na záhonky. Soused potřebuje pomoct s čištěním lesa, za odměnu dostaneš dřevo a máš čím topit celou zimu. Jeden potřebuje pomoct s opravou např. auta a pak příště jde a pomůže s dřívím nebo s úpravami v domě. O tom celu dobu tady mluvím, to bude v budoucnu pro nás všechny důležité. Ne, handrkování, nadávání a nasazování psí hlavy na každého kdo se nám nelíbí.  A právě karta PES je spojena s přátelstvím a s výše uvedeným. Celkově tento den bude dobrý, hlavně po vztahové stránce a díky tomu se nám bude dařit i v dalších oblastech života.

Čeká nás hezký den a já vám přeji, aby se vydařil.

S láskou

Blanka Čížkovská Magicstar

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem POVÍDÁNÍ S KARTIČKAMI NA 29. – 30.8.2022